Hlavní stránka  

 

Outdoorový průvodce "Český ráj" doporučuje nosit s sebou na hruboskalských cestách především pití. My doporučujeme nosit především peněženku.

 Málokde najdete tolik skvělých stánků, jako na Hruboskalsku!

Neformální prostředí, nápoje, párky, hranolky, zmrzlina, langoše, káva, cukrovinky, pohlednice, mapy ... co víc si na výletě přát?

 

Pokud máte pocit, že putování Hruboskalskem spočívá v přesouvání se od stánku ke stánku, pak je to pocit správný.

 
Stánky s občerstvením
Sedmihorky - lázně

Ačkoli budovy lázní procházejí přestavbou, u parkoviště zůstal v provozu vynikající a skvěle zásobený stánek s občerstvením. Oplatky, palačinky, párky, langoše, hranolky, smažený sýr a točená kofola a ještě víc různých lahůdek tu čeká na znavené výletníky a cykloturisty (vede tudy známá cyklotrasa 4010 z Turnova přes Trosky na Kost).

Hrubá Skála - u hotelu Štekl

Kamenný kiosek se zajímavou nabídkou stánkového rychlého občerstvení je postavený ve stylu "brusel" a patří k hotelu Štekl. Možnost posedět pod střechou i v případě deště.

Hrubá Skála - nad Myší dírou

Stylové sympatické místo k odpočinku a občerstvení, i když v těsném sousedství parkoviště. Dobrot a nápojů co srdce ráčí, pohlednice, mapy a suvenýry. Možnost posedět pod střechou i v případě deště.

Valdštejn - hrad

Domek před hradem skrývá báječnou hospůdku s novým nájemcem. Dostanete zde širokou kolekci rychlých jídel, nápojů a sladkostí. 

Stále se tu prodávají skvělé pohlednice Hruboskalska od fotografa Jiřího Schneidera!

Autocamp Sedmihorky

Občerstvovací ráj! Ze čtyř stánků má vždycky některý otevřeno a nesmíme zapomenout ani na restauraci Skalák. Ne nadarmo jsou Sedmihorky uváděny v přehledech nejlepších českých campingů! K tomu ovšem přispívá i pohoda u stánků s občerstvením.

Podívejte se na internetové stránky autocampu, a to pod odkaz "vybavení campu" a dále na "restaurace-kiosky". To chytne za srdce!

http://www.campsedmihorky.cz/

Koupák

Bývalé útočiště místních lezců se přimklo k Autocampu a získalo novou tvář v podobě rodinného občerstvovacího zázemí - dětské zábavy, bazén v provozu a příjemně prostorné prostředí. Skvělá nabídka jídel a nápojů se rozumí samo sebou.

Gril Hájovna

Už zavedenou a hojně navštěvovanou osvěžovnu s domácí kuchyní a lahodnými nápoji najdete hned u Arboreta - je to skvělý Penzion Antik Hájovna. Místo je vyhledávané především cyklisty a turisty, kteří si potrpí na trochu toho dobrého pivka a něčeho tučnějšího k zakousnutí. Tím se stánek v Hájovně odlišuje od ostatních stánků na červené turistické značce. Hlídejte si pejsky, poblíž penzionu se pohybují ochočené srny.

Hotel Králíček

Stánek především s nápoji, kávou a polárkou u hotelu Králíček v Kacanovech má neobyčejně klidné a odpočinkové posezení s vyhlídkou do okolních lesů. Jako zastávka na cyklovýletu ideální. Jenom provozní doba je poněkud nejistá.

Kacanovy - koupaliště

Otevřeno denně celou sezónu od června do září, pohodlné prostředí a velice bohatá nabídka stánkových jídel, všech možných dobrot, nápoje, polárky... v horkém létě podobně jako u vody se dá  u takového stánku příjemně vydržet v plavkách celý den.