Hlavní stránka  

 

Outdoorový průvodce "Český ráj" doporučuje nosit s sebou na cestách Hruboskalskem především pití. My doporučujeme se tím nezatěžovat a nosit především peněženku.

 Málokde najdete tolik skvělých stánků, jako na Hruboskalsku!

Neformální prostředí, nápoje, párky, zmrzlina, langoše, káva, cukrovinky, pohlednice, mapy ... co víc si na výletě přát?

 

Pokud máte pocit, že putování Hruboskalskem spočívá v přesouvání se od stánku ke stánku, pak je to pocit správný.

 
Stánky s občerstvením
Sedmihorky - lázně

Ačkoli budovy lázní procházejí přestavbou, u parkoviště je stále v provozu vynikající stánek s občerstvením.

Hrubá Skála - u hotelu Štekl

Kamenný stánek je postavený v zajímavém stylu "brusel" a  patří k hotelu Štekl. Výborná nabídka nápojů, polárek, a něčeho na svačinku. Možnost posedět pod střechou i v případě deště.

Hrubá Skála - nad Myší dírou

Stylové sympatické místo k odpočinku a občerstvení, i když v těsném sousedství je parkoviště. Dobrot a nápojů co srdce ráčí, pohlednice, mapy a suvenýry. Možnost posedět pod střechou i v případě deště.

Valdštejn - hrad

Domek před hradem skrývá báječnou hospůdku s novým nájemcem. Dostanete zde širokou kolekci rychlých jídel, nápojů a sladkostí.  A co je důležité - stále se tu prodávají skvělé pohlednice Hruboskalska od fotografa Jiřího Schneidera!

Autocamping Sedmihorky

Občerstvovací ráj! Ze čtyř stánků má vždycky některý otevřeno a nesmíme zapomenout ani na restauraci. Ne nadarmo jsou Sedmihorky uváděny v přehledech nejlepších českých campingů! Bez nadsázky je autocamp v Sedmihorkách nejlepší. K tomu ovšem přispívá i pohoda u stánků s občerstvením.

Podívejte se na internetové stránky autocampu, a to pod odkaz "vybavení campu" a dále na "restaurace-kiosky". To chytne za srdce!

http://www.campsedmihorky.cz/

Gril Hájovna

Už zavedenou a hojně navštěvovanou osvěžovnu s domácí kuchyní a lahodnými nápoji najdete hned u Arboreta - je to skvělý Penzion Antik Hájovna. Místo je vyhledávané především cyklisty a turisty, kteří si potrpí na trochu toho dobrého pivka a něčeho tučnějšího k zakousnutí. Tím se stánek v Hájovně odlišuje od ostatních stánků na červené turistické značce. Hlídejte si pejsky, poblíž penzionu se pohybují ochočené srny.

Hotel Králíček

Stánek především s nápoji, kávou a polárkou u hotelu Králíček v Kacanovech má neobyčejně klidné a odpočinkové posezení s vyhlídkou do okolních lesů. Jako zastávka na cyklovýletu ideální. Jenom provozní doba je poněkud nejistá.

Kacanovy - koupaliště

Otevřeno denně celou sezónu od června do září, pohodlné prostředí a velice bohatá nabídka stánkových jídel, všech možných dobrot, nápoje, polárky... v horkém létě podobně jako u vody se dá  u takového stánku příjemně vydržet v plavkách celý den.